Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyły prace przy budowie obiektu sportowo-rekreacyjnego na terenie starego amfiteatru w Grójcu

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Pierwsze prace przy budowie obiektu sportowo-rekreacyjnego w miejscu dawnego amfiteatru w Grójcu. Więcej na kolejnych slajdach.
Pierwsze prace przy budowie obiektu sportowo-rekreacyjnego w miejscu dawnego amfiteatru w Grójcu. Więcej na kolejnych slajdach. Facebook/Powiat Grójecki
Na miejscu dawnego amfiteatru w Grójcu powstanie obiekt sportowo-rekreacyjny. W ostatnim czasie rozpoczęły się pierwsze prace przy realizacji zadania.

Na miejscu dawnego amfiteatru w Grójcu powstanie obiekt sportowo-rekreacyjny

Dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład oraz zaangażowaniu pieniędzy z budżetu własnego, starosta powiatu grójeckiego, Krzysztof Ambroziak podpisał umowę na zagospodarowanie obszaru, w którym dawniej mieścił się amfiteatr. Projekt inwestycji został wypracowany, dzięki konsultacjom zarówno z samorządem Grójca, z radnymi z gminy i radnymi powiatu z terenu gminy Grójec, ale także okolicznymi mieszkańcami. Na miejscu ruszyły prace ziemno-budowlane i widać pierwsze efekty.

- Projekt inwestycji został tak przygotowany, że będzie spełniał wymogi zarówno uczniów jednej i drugiej szkoły, jak i mieszkańców Grójca oraz okolicznych miejscowości – mówił starosta powiatu Grójeckiego, Krzysztof Ambroziak.

Zobacz więcej:

W miejscu zdewastowanego obiektu powstanie nowoczesna przestrzeń sportowo-rekreacyjna z boiskiem sportowym, bieżniami oraz amfiteatr z trybunami. Złożą się na niego przede wszystkim: scena, budynek kontenerowy, trybuny oraz tereny zieleni, gdzie pojawi się dużo nowych nasadzeń roślin, a także ławeczki. Będzie to miejsce do rekreacji oraz odpoczynku. Zostanie odpowiednio przystosowane na przyjęcie dużej liczby osób podczas różnorodnych imprez lokalnych. Posłuży mieszkańcom, jako doskonała oprawa widowisk kulturalnych, umożliwi także odciążenie innych obiektów oraz miejsc w Grójcu. Oprócz tego w pobliżu powstaną miejsca parkingowe, które umożliwią sprawne oraz bezpieczne przemieszczanie się nie tylko podczas imprez tam organizowanych, ale także posłużą pracownikom oraz uczniom dwóch szkół, które znajdują się w pobliżu tego terenu, czyli Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi oraz Zespołu Szkół imienia Armii Krajowej Obwodu Głuszec.

- Chcemy, by obiekty te były dostępne nie tylko w dni powszednie dla uczniów, ale także w weekendy dla grup sportowych i osób indywidualnych, które będą mogły tam ćwiczyć. Zamierzamy zatrudnić animatorów sportu, którzy poprowadzą atrakcyjne zajęcia ruchowe - opowiadał dawniej starosta powiatu grójeckiego, Krzysztof Ambroziak.

Wszelkie prace przy realizacji tej inwestycji wykona firma AR-BUD Investment, która ma swoją siedzibę w Radomiu.

- Zakres robót jest nam znany i oczywiście tego typu roboty wykonywaliśmy już wcześniej, więc też nie przewidujemy na etapie realizacji kłopotów – mówi Rafał Markowski, prezes firmy wykonującej zadanie.

Łączny koszt realizacji tej inwestycji to kwota w wysokości 11 920 628 złotych. Powiat Grójecki pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 10 543 731 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych. To aż 90 procent wszystkich kosztów realizacji przedsięwzięcia.

Zobacz więcej:

Inwestycja powstaje głównie z myślą o dwóch szkołach ponadpodstawowych zlokalizowanych wokół terenu starego amfiteatru – Zespole Szkół imienia Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec oraz Liceum Ogólnokształcącym imienia Piotra Skargi w Grójcu. W obu tych szkołach uczy się prawie 1500 młodzieży z całego terenu powiatu grójeckiego. Oprócz uczniów dwóch pobliskich szkół zyskają oczywiście mieszkańcy miasta Grójec oraz całej gminy. Podjęcie się realizacji tego zadania było wyczekiwane przez długi czas przez społeczność szkoły oraz mieszkańców.

- Inwestycja, na którą podpisaliśmy umowę to budowa zespołu sportowo-rekreacyjnego, na który bardzo wiele lat czekali mieszkańcy Grójca i okolic. Cieszymy się bardzo, że udało nam się w tej kadencji właśnie zebrać wszystkie siły, pozyskać środki zewnętrze i zaangażować część własnych, żeby można było tę inwestycję sfinalizować już w przyszłym roku – mówiła wicestarosta powiatu grójeckiego, Jolanta Sitarek.

Realizacja tej inwestycji przyczyni się do rozwoju sportu w mieście Grójec. Dodatkowo uczniowie obu szkół zyskają nowe miejsce do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Oprócz tego, na miejscu będą mogły odbywać się duże imprezy rekreacyjne, kulturalne i tym podobne.

Kiedyś na miejscu amfiteatru przy ulicy Piotra Skargi znajdował się stadion miejski. Pozostały więc wzniesienia na trybuny, natomiast dawny budynek został zdewastowany. Potem obszar służył też, jako wojskowy punkt poboru wymazów. Teraz ten duży teren jest pusty i zniszczony, a dookoła znajdują się szkoły - ważne obiekty użytku publicznego. Wspólnie można jednak wiele, a powiat z pewnością zasługuje, by mieć takie reprezentacyjne miejsce. Rozmowy i konsultacje na temat zagospodarowania terenu po dawnym amfiteatrze trwały od lat. Były już różne pomysły, ale okazywały się niezgodne z przeznaczeniem tego miejsca i warunkami tam panującymi. Jedna z koncepcji zakładała wybudowanie stadionu, jednakże takich obiektów gmina posiada dwa.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto