Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja terenu grójeckiego amfiteatru trwa. Obecnie wykonywane są roboty wodno-kanalizacyjne. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Trwają prace czy rewitalizacji terenu po dawnym amfiteatrze w Grójcu. Więcej na kolejnych slajdach.
Trwają prace czy rewitalizacji terenu po dawnym amfiteatrze w Grójcu. Więcej na kolejnych slajdach. Powiat Grójecki
Rewitalizacja terenu grójeckiego amfiteatru trwa. Obecnie wykonywane są roboty wodno-kanalizacyjne. Na miejscu powstanie obiekt sportowo-rekreacyjny.

Trwają roboty wodno-kanalizacyjne na terenie dawnego amfiteatru w Grójcu

W miejscu zdewastowanego obiektu powstanie nowoczesna przestrzeń sportowo-rekreacyjna z boiskiem sportowym, bieżniami oraz amfiteatr z trybunami. Złożą się na niego przede wszystkim: scena, budynek kontenerowy, trybuny oraz tereny zieleni, gdzie pojawi się dużo nowych nasadzeń roślin, a także ławeczki. Będzie to miejsce do rekreacji oraz odpoczynku. Zostanie odpowiednio przystosowane na przyjęcie dużej liczby osób podczas różnorodnych imprez lokalnych. Posłuży mieszkańcom, jako doskonała oprawa widowisk kulturalnych, umożliwi także odciążenie innych obiektów oraz miejsc w Grójcu. Oprócz tego w pobliżu powstaną miejsca parkingowe, które umożliwią sprawne oraz bezpieczne przemieszczanie się nie tylko podczas imprez tam organizowanych, ale także posłużą pracownikom oraz uczniom dwóch szkół, które znajdują się w pobliżu tego terenu, czyli Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi oraz Zespołu Szkół imienia Armii Krajowej Obwodu Głuszec.

- Chcemy, by obiekty te były dostępne nie tylko w dni powszednie dla uczniów, ale także w weekendy dla grup sportowych i osób indywidualnych, które będą mogły tam ćwiczyć. Zamierzamy zatrudnić animatorów sportu, którzy poprowadzą atrakcyjne zajęcia ruchowe - opowiadał dawniej starosta powiatu grójeckiego, Krzysztof Ambroziak.

Wszelkie prace przy realizacji tej inwestycji wykona firma AR-BUD Investment, która ma swoją siedzibę w Radomiu.

- Zakres robót jest nam znany i oczywiście tego typu roboty wykonywaliśmy już wcześniej, więc też nie przewidujemy na etapie realizacji kłopotów – mówi Rafał Markowski, prezes firmy wykonującej zadanie.

Łączny koszt realizacji tej inwestycji to kwota w wysokości 11 920 628 złotych. Powiat Grójecki pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 10 543 731 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych. To aż 90 procent wszystkich kosztów realizacji przedsięwzięcia.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto