Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji parku miejskiego w Grójcu. Niebawem ruszą kolejne prace. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Park Miejski w Grójcu po pierwszym etapie rewitalizacji. Więcej na kolejnych slajdach>>>
Park Miejski w Grójcu po pierwszym etapie rewitalizacji. Więcej na kolejnych slajdach>>>Urząd Gminy i Miasta Grójec
W ostatnim czasie zakończył się pierwszy etap zadania związanego z rewitalizacją parku miejskiego w Grójcu. Gmina na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji parku miejskiego w Grójcu

Pierwotnie na terenie obejmującym pierwszy etap rewitalizacji parku istniały stare, nieestetyczne budynki murowane, które wyburzono wraz z usunięciem betonowych fundamentów. W ich miejscu, dzięki modernizacji pozyskano funkcjonalny obszar parku, który zyskał nowy, bardziej przyjazny charakter. Głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca bezpiecznego, przeznaczonego do spacerów i wypoczynku.

W chwili obecnej w ramach inwestycji przeprowadzano kompleksowe prace pielęgnacyjne drzewostanu. W etapie pierwszym rewitalizacji parku pojawiły się nowe nasadzenia roślin ozdobnych. Ponadto przy istniejącym budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury dokonano rozbiórki części nawierzchni z kostki brukowej i w miejscu tym wykonano dodatkowe nasadzenia roślin ozdobnych. Nowe nasadzenia pojawiły się również przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest elementem strefy reprezentacyjnej parku. Przed wykonaniem nasadzeń wykonano niezbędne prace przygotowawcze na terenie parku takie jak: ręczna i maszynowa uprawa ziemi pod nasadzenia. Po wykonaniu nasadzeń rozrzucona została kora, zamontowano obrzeża do wykończenia rabat oraz rozsypano nawóz wieloskładnikowy o powolnym uwalnianiu. Założenie trawnika z rolki na powierzchni 877 metrów kwadratowych na odpowiednio wcześniej przygotowanym podłożu.

Efekty będą widoczne już na wiosnę 2023 roku.

Zobacz zdjęcia:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto