Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Grójec na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Grójec podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- GWIAZDA Dariusz Stanisław - KWW NAM ZALEŻY: 67,08% (5 197 głosów)
- BIEDRZYCKI Karol - KWW KAROLA BIEDRZYCKIEGO: 32,92% (2 551 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Grójec podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- GWIAZDA Dariusz Stanisław - KWW NAM ZALEŻY: 42,53% (4 690 głosów)
- BIEDRZYCKI Karol - KWW KAROLA BIEDRZYCKIEGO: 26,75% (2 950 głosów)
- KOZŁOWSKA Monika - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 19,46% (2 146 głosów)
- PIĄTKOWSKI Dariusz Leszek - KWW PRZYJAZNY SAMORZĄD: 11,26% (1 242 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ANTOSZEWSKA Wiesława Zofia: pozycja 1 : 9,01% (366 głosów)
- BEDNARSKI Włodzimierz: pozycja 2 : 1,53% (62 głosów)
- PRUŚ Grzegorz Władysław: pozycja 3 : 1,28% (52 głosów)
- KOWALSKI Michał: pozycja 4 : 0,76% (31 głosów)
- KACZMAREK Lena Iwona: pozycja 5 : 0,59% (24 głosów)
- PIWARSKA Małgorzata: pozycja 6 : 1,92% (78 głosów)
- GORĄCZYŃSKI Jacek Henryk: pozycja 7 : 0,57% (23 głosów)
- MAKOWSKI Marcin: pozycja 8 : 0,96% (39 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- DULEMBA Janusz Julian: pozycja 1 : 4,04% (164 głosów)
- CZERNICKA Kinga: pozycja 2 : 0,59% (24 głosów)
- PROKOPCZYK Tomasz Piotr: pozycja 3 : 0,22% (9 głosów)
- ROŻALSKA-PIETRZYK Katarzyna: pozycja 4 : 0,2% (8 głosów)
- CYBULSKI Sebastian: pozycja 5 : 0,34% (14 głosów)
- ZIELIŃSKA Monika Żaneta: pozycja 6 : 0,27% (11 głosów)
- LISZEWSKI Leszek Jarosław: pozycja 7 : 0,15% (6 głosów)
- PROKOP Jarosław Wiesław: pozycja 8 : 0,37% (15 głosów)
- PUŁAS Wanda: pozycja 9 : 0,44% (18 głosów)
- KOZŁOWSKI Dariusz Jan: pozycja 10 : 0,39% (16 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOZŁOWSKA Monika: pozycja 1 : 8,39% (341 głosów)
- BIENKIEWICZ Ariel Norbert: pozycja 2 : 3,89% (158 głosów)
- ŚLIWA-JÓŹWIK Anna Agnieszka: pozycja 3 : 4,11% (167 głosów)
- JAWORSKI Bartosz: pozycja 4 : 0,37% (15 głosów)
- DURMAN Katarzyna Anna: pozycja 5 : 1,85% (75 głosów)
- RADECKI Dariusz: pozycja 6 : 1,21% (49 głosów)
- PIECHOTA Ewelina Magdalena: pozycja 7 : 0,49% (20 głosów)
- LUBOWSKI Marek Stanisław: pozycja 8 : 0,62% (25 głosów)
- JURASZEWSKI Ireneusz: pozycja 9 : 1,97% (80 głosów)
- PACHOCKI Bartosz: pozycja 10 : 0,84% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIEŃ DOBRY GRÓJEC:
- BANASIEWICZ Artur: pozycja 1 : 1,87% (76 głosów)
- MIGDALSKI Stefan Marian: pozycja 2 : 0,59% (24 głosów)
- MARIAŃCZYK Nikola Dominika: pozycja 3 : 0,47% (19 głosów)
- BRZESZCZAK Cezary Tadeusz: pozycja 4 : 0,76% (31 głosów)
- PARKOT Arkadiusz: pozycja 5 : 0,52% (21 głosów)
- MODELSKA Kamila: pozycja 6 : 0,37% (15 głosów)
- MALCZEWSKA Ewa: pozycja 7 : 0,07% (3 głosów)
- BRZOZOWSKI Marek: pozycja 8 : 0,42% (17 głosów)
- KRAKOWIECKA Anna Beata: pozycja 9 : 0,02% (1 głosów)
- CZERWONKA Piotr Grzegorz: pozycja 10 : 0,32% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD:
- MILCZAREK Arkadiusz Marek: pozycja 1 : 1,48% (60 głosów)
- ALIMONOS Anna Dorota: pozycja 2 : 0,34% (14 głosów)
- CHOJNACKA Agnieszka Dorota: pozycja 3 : 0,37% (15 głosów)
- CZEMPIŃSKI Norbert Sławomir: pozycja 4 : 0,44% (18 głosów)
- DUPLA-POPRAWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,39% (16 głosów)
- KOCHMAN Anna Sylwia: pozycja 6 : 0,15% (6 głosów)
- PIETRYNIK Adam Hubert: pozycja 7 : 0,44% (18 głosów)
- PASTERNAK Radosław: pozycja 8 : 0,54% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NAM ZALEŻY:
- RUPIEWICZ Jarosław: pozycja 1 : 5,24% (213 głosów)
- LUBOWIECKA Anna: pozycja 2 : 1,13% (46 głosów)
- BIAŁY Mariusz Paweł: pozycja 3 : 0,76% (31 głosów)
- KIRAGA Żaneta Maria: pozycja 4 : 0,37% (15 głosów)
- WOŹNIAK Damian: pozycja 5 : 1,28% (52 głosów)
- JASIŃSKI Jacek: pozycja 6 : 0,42% (17 głosów)
- KOT Weronika: pozycja 7 : 0,66% (27 głosów)
- KRAWCZAK Sebastian: pozycja 8 : 0,86% (35 głosów)
- CISZEWSKA Aneta Magdalena: pozycja 9 : 0,34% (14 głosów)
- KOCHANIAK Mirosława: pozycja 10 : 0,32% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY DLA GMINY GRÓJEC:
- ANTONIEWICZ Jerzy Jacek: pozycja 1 : 6,89% (280 głosów)
- KRAWCZAK Zbigniew Grzegorz: pozycja 2 : 4,06% (165 głosów)
- SZLIS Artur Franciszek: pozycja 3 : 4,7% (191 głosów)
- WOŹNIAK Renata Maria: pozycja 4 : 0,17% (7 głosów)
- PAPRZYCKI Grzegorz: pozycja 5 : 0,27% (11 głosów)
- KALITA Ewa: pozycja 6 : 0,52% (21 głosów)
- JAKUBCZAK Daniel: pozycja 7 : 0,66% (27 głosów)
- DURAJSKA Zuzanna Wiktoria: pozycja 8 : 0,17% (7 głosów)
- WYRZYKOWSKA Agnieszka Anna: pozycja 9 : 0,94% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA BIEDRZYCKIEGO:
- BIEDRZYCKI Karol: pozycja 1 : 6,38% (259 głosów)
- KUCHARSKA Barbara Jolanta: pozycja 2 : 1,45% (59 głosów)
- KASICA Jerzy Julian: pozycja 3 : 1,26% (51 głosów)
- TENNOU Katarzyna Sausan: pozycja 4 : 1,08% (44 głosów)
- CIEPIENIAK Szymon: pozycja 5 : 0,3% (12 głosów)
- TUJAK Patryk: pozycja 6 : 0,49% (20 głosów)
- KALINOWSKI Mateusz: pozycja 7 : 0,71% (29 głosów)
- KLIMEK Dorota: pozycja 8 : 0,17% (7 głosów)
- KOCHAŃSKI Kazimierz: pozycja 9 : 1,06% (43 głosów)
- ORGANIŚCIAK Aleksandra Kinga: pozycja 10 : 0,37% (15 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MOSKAL Artur: pozycja 1 : 9,71% (262 głosów)
- ZAKRZEWSKA Sylwia: pozycja 2 : 4,52% (122 głosów)
- KABAŃSKA Jolanta: pozycja 3 : 1,33% (36 głosów)
- GAJEWSKI Bogdan Grzegorz: pozycja 4 : 0,85% (23 głosów)
- GABRYSEK Monika Zofia: pozycja 5 : 0,85% (23 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WENDA Andrzej Ireneusz: pozycja 1 : 3,26% (88 głosów)
- GRZEJSZCZYK Adam Krzysztof: pozycja 2 : 1,26% (34 głosów)
- MULARSKA Paulina: pozycja 3 : 0,67% (18 głosów)
- JAKUBIAK Teresa Gerarda: pozycja 4 : 0,85% (23 głosów)
- BĄDER Bogusław Robert: pozycja 5 : 0,11% (3 głosów)
- ANDZIAK Katarzyna: pozycja 6 : 0,15% (4 głosów)
- PRĄTNICKI Piotr: pozycja 7 : 0,52% (14 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MATERKO Iwona Małgorzata: pozycja 1 : 4,71% (127 głosów)
- WILEWSKI Maciej: pozycja 2 : 0,89% (24 głosów)
- STOLARSKI Jan Jacek: pozycja 3 : 2,56% (69 głosów)
- SIERADZAN Małgorzata: pozycja 4 : 1,93% (52 głosów)
- DZIECIUCHOWICZ Aleksandra: pozycja 5 : 1,89% (51 głosów)
- KOŁACZ Mateusz: pozycja 6 : 1,11% (30 głosów)
- PRYKIEL Dariusz Kazimierz: pozycja 7 : 5,37% (145 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIEŃ DOBRY GRÓJEC:
- STOLAREK Grzegorz Wojciech: pozycja 1 : 5,34% (144 głosów)
- MATUSIAK Ryszard: pozycja 2 : 1,67% (45 głosów)
- DAWICZEWSKI Rafał: pozycja 3 : 1,74% (47 głosów)
- LESZCZYŃSKA-SAMORAJ Kinga: pozycja 4 : 1,07% (29 głosów)
- PACHNIK Sylwia: pozycja 5 : 0,44% (12 głosów)
- ŁUKASIAK Jowita: pozycja 6 : 0,22% (6 głosów)
- WIEWIÓR Marcin Arkadiusz: pozycja 7 : 0,74% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD:
- CIAŚ Edyta Maria: pozycja 1 : 1,3% (35 głosów)
- ŁOMŻA Dawid Arkadiusz: pozycja 2 : 2,48% (67 głosów)
- KEMPKA Agnieszka: pozycja 3 : 0,52% (14 głosów)
- MARKOWICZ Bożena: pozycja 4 : 1,19% (32 głosów)
- PAPRZYCKI Dariusz: pozycja 5 : 0,26% (7 głosów)
- PYCZAK Radosław Janusz: pozycja 6 : 1,26% (34 głosów)
- SIEDLECKA Agnieszka Anna: pozycja 7 : 0,37% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NAM ZALEŻY:
- GWIAZDA Dariusz Stanisław: pozycja 1 : 12,23% (330 głosów)
- MOLENDA Małgorzata: pozycja 2 : 4,41% (119 głosów)
- DOBRZYŃSKI Robert Arkadiusz: pozycja 3 : 1,82% (49 głosów)
- PAWLAK Rafał Łukasz: pozycja 4 : 1,7% (46 głosów)
- WOŹNIAK Sabina: pozycja 5 : 0,15% (4 głosów)
- GIBZIŃSKI Paweł: pozycja 6 : 1,56% (42 głosów)
- MARKOWICZ Marzanna Anna: pozycja 7 : 0,7% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY DLA GMINY GRÓJEC:
- ŁASZEWSKI Wojciech Stanisław: pozycja 1 : 0,59% (16 głosów)
- KĘSKA Weronika: pozycja 2 : 0,41% (11 głosów)
- KASICA Kamil Mikołaj: pozycja 3 : 1,11% (30 głosów)
- POTOROCZYN Waldemar Jarosław: pozycja 4 : 0,74% (20 głosów)
- CZACHAROWSKA Małgorzata: pozycja 5 : 2,3% (62 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA BIEDRZYCKIEGO:
- WACHULEC-KAMIENIK Agnieszka Anna: pozycja 1 : 5,74% (155 głosów)
- KUNKA Rafał Andrzej: pozycja 2 : 1,93% (52 głosów)
- KAWALEC Piotr: pozycja 3 : 1,07% (29 głosów)
- JAŁOSZYŃSKA Aleksandra Weronika: pozycja 4 : 0,89% (24 głosów)
- MIĄZEK-KURZYŃSKA Agata Maria: pozycja 5 : 0,63% (17 głosów)
- SIEDLECKI Andrzej: pozycja 6 : 0,33% (9 głosów)
- GÓRZYŃSKI Grzegorz Tomasz: pozycja 7 : 0,52% (14 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZYMAŃCZAK Małgorzata: pozycja 1 : 5,49% (226 głosów)
- SOTEK Anna: pozycja 2 : 3,86% (159 głosów)
- KANIEWSKA Urszula Małgorzata: pozycja 3 : 1,14% (47 głosów)
- CANIA Piotr Grzegorz: pozycja 4 : 0,39% (16 głosów)
- CYTRYŃSKA Urszula Jolanta: pozycja 5 : 0,44% (18 głosów)
- BANASIEWICZ Adam Andrzej: pozycja 6 : 1,21% (50 głosów)
- ZAKRZEWSKI Sebastian: pozycja 7 : 0,51% (21 głosów)
- KRÓLIKOWSKI Norbert Andrzej: pozycja 8 : 0,17% (7 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- GOLEC Marcin: pozycja 1 : 1,94% (80 głosów)
- LUBANIAK-PRZYBYLSKA Monika: pozycja 2 : 0,51% (21 głosów)
- OLEJNIK Agata Maria: pozycja 3 : 0,56% (23 głosów)
- GŁOWA Wojciech Józef: pozycja 4 : 0,19% (8 głosów)
- BORGOSZ-MÜNICH Anita Katarzyna: pozycja 5 : 0,15% (6 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIETRZAK Łukasz: pozycja 1 : 7,14% (294 głosów)
- KAZAŁA Aneta: pozycja 2 : 0,85% (35 głosów)
- NADOLSKA Paulina: pozycja 3 : 1,02% (42 głosów)
- GALAS Maciej: pozycja 4 : 0,95% (39 głosów)
- ORGANIŚCIAK Monika: pozycja 5 : 0,97% (40 głosów)
- MARKIEWICZ Piotr Paweł: pozycja 6 : 0,68% (28 głosów)
- OLIK Ryszard Piotr: pozycja 7 : 0,56% (23 głosów)
- PETRYKA Jacek Andrzej: pozycja 8 : 0,61% (25 głosów)
- BRZOZOWSKA-CYBULA Ewa: pozycja 9 : 0,27% (11 głosów)
- WALCZUK Maksymilian Marian: pozycja 10 : 0,46% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIEŃ DOBRY GRÓJEC:
- MARCINKOWSKI Daniel Marian: pozycja 1 : 3,69% (152 głosów)
- GÓRSKA Teresa: pozycja 2 : 1,94% (80 głosów)
- MACIOCHA Sylwester Piotr: pozycja 3 : 0,39% (16 głosów)
- RÓŻYCKA Sylwia: pozycja 4 : 0,15% (6 głosów)
- KWAPISIŃSKI Robert: pozycja 5 : 0,9% (37 głosów)
- STANISZEWSKA Monika Anna: pozycja 6 : 0,19% (8 głosów)
- MILEWSKI Sylwester: pozycja 7 : 0,22% (9 głosów)
- MIECZNIK Michał Stanisław: pozycja 8 : 0,19% (8 głosów)
- LEŚNIAK Irmina Agnieszka: pozycja 9 : 0,1% (4 głosów)
- ŁUCZAK Krzysztof: pozycja 10 : 1,26% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD:
- PIĄTKOWSKI Dariusz Leszek: pozycja 1 : 3,21% (132 głosów)
- JAGIEŁŁO Daniel: pozycja 2 : 0,58% (24 głosów)
- KOZŁOWSKA-SOBCZAK Agnieszka Maria: pozycja 3 : 0,8% (33 głosów)
- MARCINIAK Wioletta Sylwia: pozycja 4 : 0,29% (12 głosów)
- MIRGOS Małgorzata Elżbieta: pozycja 5 : 0,05% (2 głosów)
- ORLIK Dariusz Mariusz: pozycja 6 : 0,78% (32 głosów)
- PASTERNAK Dominik: pozycja 7 : 1,04% (43 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Sławomir: pozycja 8 : 0,41% (17 głosów)
- ZAJĄC Monika: pozycja 9 : 0,61% (25 głosów)
- ZIEJA Wojciech: pozycja 10 : 1% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NAM ZALEŻY:
- FELIKSIAK Henryk: pozycja 1 : 8,48% (349 głosów)
- PRUSZKOWSKA Agnieszka Maria: pozycja 2 : 2,5% (103 głosów)
- WÓJCIK Szymon: pozycja 3 : 1,99% (82 głosów)
- ORŁOWSKA Hanna: pozycja 4 : 1,46% (60 głosów)
- SOBCZAK Kamil Krzysztof: pozycja 5 : 3,16% (130 głosów)
- ZMYSŁOWSKI Leszek Wojciech: pozycja 6 : 1,77% (73 głosów)
- JAKUBOWSKA-DYGA Beata Justyna: pozycja 7 : 0,44% (18 głosów)
- PŁUŻYŃSKI Roman Stanisław: pozycja 8 : 0,34% (14 głosów)
- STREFLIK Mateusz: pozycja 9 : 0,66% (27 głosów)
- NIEDBAŁA Dorota: pozycja 10 : 5,51% (227 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY DLA GMINY GRÓJEC:
- KRZYŻANOWSKI Ryszard: pozycja 1 : 2,31% (95 głosów)
- DOMASIEWICZ Anna: pozycja 2 : 1,82% (75 głosów)
- MALISZEWSKI Grzegorz: pozycja 3 : 0,92% (38 głosów)
- SŁOBODZIN-CĄDEREK Anna Maria: pozycja 4 : 0,29% (12 głosów)
- SOBCZAK Wojciech: pozycja 5 : 1,26% (52 głosów)
- DUDEK Aneta Magdalena: pozycja 6 : 0,51% (21 głosów)
- GZIK-PIENIAK Katarzyna Ewa: pozycja 7 : 0,1% (4 głosów)
- STRZELCZYK Anna Maria: pozycja 8 : 1,14% (47 głosów)
- KUCHARCZYK-PRZYKAZA Dorota: pozycja 9 : 0,32% (13 głosów)
- WOŹNIAK Dariusz: pozycja 10 : 5,32% (219 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA BIEDRZYCKIEGO:
- JUSTYŃSKI Tomasz Kazimierz: pozycja 1 : 3,33% (137 głosów)
- KRUSZEWSKA Ewa Beata: pozycja 2 : 1,26% (52 głosów)
- SIWIEC Łukasz Mateusz: pozycja 3 : 0,9% (37 głosów)
- SADOWSKA Karolina Katarzyna: pozycja 4 : 0,87% (36 głosów)
- SKORUPSKI Piotr: pozycja 5 : 0,46% (19 głosów)
- SZELĄGOWSKA Katarzyna: pozycja 6 : 0,75% (31 głosów)
- SIENNICKI Marcin: pozycja 7 : 1,51% (62 głosów)
- BŁASZCZYKOWSKI Mariusz Stanisław: pozycja 8 : 0,12% (5 głosów)
- SWĘD Sylwester Mariusz: pozycja 9 : 0,32% (13 głosów)
- TULL Aneta Magdalena: pozycja 10 : 2,31% (95 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?