Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Grójec, 15.03-21.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Grójca

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.03 do 21.03.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.03 do 21.03.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Grójca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ibuprofen może pogarszać stan chorego na COVID-19? Europejska Agencja ds. Leków zaprzecza [22.03.2020]”?

Przegląd tygodnia Grójec od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ibuprofen może pogarszać stan chorego na COVID-19? Europejska Agencja ds. Leków zaprzecza [22.03.2020]

Ibuprofen może wpływać niekorzystnie na stan chorego na COVID-19? Zgodnie z obserwacjami francuskich lekarzy ibuprofen może szkodzić przy zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Szef francuskiego resortu zdrowia, neurolog Olivier Véran, ostrzegł na Twitterze: - Jeśli masz gorączkę, weź paracetamol. Europejska Agencja Leków uspokaja: - Nie ma dowodów na to, że ibuprofen pogarsza stan chorych.

📢 Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO - 22.03.2020]

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Jak podaje WHO, teraz to w Europie jest epicentrum, jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa. Możemy się jednak chronić przed zakażeniem - przede wszystkim należy często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem. Dodatkowo można używać płynów i żeli odkażających, przydatnych zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Jak zrobić taki płyn dezynfekujący samodzielnie? Zobaczcie, jaką recepturę podaje WHO, Światowa Organizacja Zdrowia.

📢 Koronawirus – jak długo może przetrwać w powietrzu? Są już wyniki badań. SARS-CoV-2 jest długo aktywny poza organizmem [21.03.2020 r.]

Koronawirus SARS-CoV-2 może przetrwać nawet w powietrzu – i to kilka godzin. Te smutne informacje opublikowano na łamach czasopisma „New England Journal of Medicine”. Naukowcom udało się w warunkach laboratoryjnych odtworzyć prawdopodobną drogę wirusa od zakażonego człowieka. Jak się okazuje, koronawirus SARS-CoV-2 może przetrwać na niektórych powierzchniach nawet kilka dni.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Grójec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Grójcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Zapytaj eksperta. Startuje nowy projekt interaktywny, w którym to Ty decydujesz!

Koronawirus bez tajemnic. W poszukiwaniu sprawdzonych informacji na najczęściej zadawane pytania, skierowaliśmy się do ekspertów. Pytamy o to, jak powstał koronawirus, jakie są jego objawy i jak przebiega leczenie. Pytamy, czy przesyłki z Chin są bezpieczne i czy koronawirus opuści nas w okresie letnim. Zapytaj eksperta, w tym projekcie to Ty decydujesz.

📢 Wspieramy, jak potrafimy najlepiej - #McZestaw Mocy od McDonald’s

Zaangażowanie w akcję #WzywamyPosiłki, współpraca z harcerzami, dostarczanie posiłków dla pracowników szpitali - to pierwsze działania McDonald’s, których celem jest wsparcie osób pomagających w walce rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

📢 Netflix obniży jakość streamingu filmów. Wszystko przez koronawirusa w Europie. Kiedy Netflix wróci do normy?

Netflix odpowiedział na apele europejskich polityków proszących platformę o obniżenie jakości filmów. Sieć w Europie jest ogromnie przeciążona w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Mnóstwo Europejczyków spędza czas w domu i korzysta z internetu. Wielu z nas pracuje zdalnie. Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o jakość sieci. Netflix zdecydował się pójść na rękę europejskim politykom.

📢 #zarażamydobrem, czyli cała Polska pomaga. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki dla szpitali, ustawiają wodę przy drodze dla kierowców czekających na granicy, robią zakupy dla seniorów, wyprowadzają psy, a nawet piją piwo, żeby się nie zmarnowało - tak Polacy pomagają sobie w czasie kwarantanny i walki z koronawirusem. To już prawdziwa pandemia dobra. Oto najciekawsze akcje.

📢 Koronawirus: jak pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia?

Pomoc żywnościową dla osób, które odbywają kwarantannę, zwłaszcza osób starszych, ubogich i bezdomnych, zadeklarowały takie organizacje jak Caritas, Federacja Polskich Banków Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Odra-Niemen i Polski Czerwony Krzyż. Potrzebni są wolontariusze, ale jeszcze bardziej środki finansowe. Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się z lokalnym oddziałem wybranej organizacji.

📢 Sprawdź, dlaczego wiosną warto stosować kosmetyki z witaminą C!

Od dziecka wpajano nam, by jeść owoce i warzywa bogate w witaminę C. I słusznie! Właściwości kwasu askorbinowego (inna nazwa witaminy C) znane są w medycynie od dawna. Wpływa on na prawidłowy przebieg procesów komórkowych w naszym organizmie, wspomaga układ krwionośny, a jego niedobór może prowadzić do powstania szkorbutu, astmy, rozwoju stanów zapalnych i innych chorób. Witamina C jest szczególnie polecana sportowcom i osobom wykonującym ciężką pracę. Najczęściej składnik ten dostarcza się organizmowi doustnie. Jednak jakiś czas temu na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej kremów i masek mających w składzie właśnie kwas askorbinowy. Dlaczego warto stosować kosmetyki z witaminą C? Wyjaśniamy.

📢 Woda i klimat tematem przewodnim Światowego Dnia Wody 2020

Nestlé Waters ogłasza postępy w zrównoważonym zarządzaniu wodą, które może pomóc w walce ze skutkami zmian klimatu

📢 Utrzymanie domu mocno podrożało. Czy przez koronawirusa podrożeje jeszcze bardziej?

Miesięczne koszty utrzymania domu wzrosły w ciągu roku o średnio 60 zł. Co gorsza, mogą one wzrosnąć jeszcze bardziej z powodu zwiększonego zużycia mediów podczas pandemii koronawirusa.

📢 Koniec sezonu? Przedstawiamy mistrzów i spadkowiczów w Europie

Koronawirus. W dobie pandemii bardzo możliwe jest niedokończenie sezonu klubowego w całej Europie. Co się stanie, jeśli uznamy obecny stan tabeli w każdej lidze? Kto zostanie mistrzem, a kto spadnie? Zobaczcie!

📢 Koronawirus ocalił ich szanse na grę w mistrzostwach Europy. Ci piłkarze skorzystają na przełożeniu EURO [TOP 11]

Pandemia koronawirusa paraliżuje rozgrywki piłkarskie na całym świecie. Z powodów bezpieczeństwa przełożono m.in. zaplanowane na czerwiec i lipiec mistrzostwa Europy. Są jednak piłkarze, dla których to szczęście w nieszczęściu. W tym roku na EURO prawdopodobnie nie wystąpiliby z powodu kontuzji, w przyszłym mają na to szansę. Zobacz TOP 11 piłkarzy, którym koronawirus uratował szansę występu na mistrzostwach Europy. Są wśród nich reprezentanci Polski.

📢 Ranking TOP 10: najlepsze filmy i seriale sportowe na Netflixie 2020. Sprawdzamy, co oglądać w domu podczas pandemii koronawirusa 19.03.2020

Epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie kin i wielu z nas zmusiła do pobytu w domu. Z tej okazji prezentujemy najlepsze filmy i seriale sportowe, które można oglądać na platformie Netflix. Które filmy sportowe warto obejrzeć? Sprawdźcie!

📢 Koronawirus odbierze im marzenia o występie na Euro? Oto największe gwiazdy, których może zabraknąć na mistrzostwach Europy

Z powodu pandemii koronawirusa UEFA podjęła decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok. Dla niektórych piłkarzy może oznaczać to, że z racji swojego wieku, a co za tym idzie problemów z kontuzjami, nie załapią się do składów swoich reprezentacji. Zobacz największe gwiazdy, których może zabraknąć na Euro 2021.

📢 Buksa i Pestka, czyli najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie [RANKING]

Przepis o młodzieżowcu w PKO Ekstraklasie istnieje od bieżącego sezonu. W każdym meczu drużyny muszą wystawić przynajmniej po jednym zawodniku z rocznika 1998 lub młodszych (w Lechu Poznań jest ich zazwyczaj więcej, bo taką strategię przyjął klub). Gdyby młodzieżowca zabrakło na boisku to dana drużyna zostałaby ukarana walkowerem.

Otwarcie na młodzieżowców już przyniosło pożądany efekt. Gra ich więcej i ich wysiłek ma większe przełożenie na wyniki. Część klubów zarabia na nich także poważne pieniądze, czego przykładem są Radosław Majecki (ogólny rekord sprzedaży) czy Bartosz Slisz (rekord sprzedaży wewnątrz ligi).

Idąc tym tropem pozwoliliśmy stworzyć sobie ranking młodzieżowców w każdym klubie. Zobaczcie, kto jest numerem 1 i czy ma realne szanse na zrobienie poważnej kariery.

📢 Szykuje się walka o duże pieniądze ["Postaw na milion", odc. 4, patronat NaM]

W sobotę, 21 marca o godz. 18.30 na antenie TVP1 zobaczymy czwarty odcinek 19. edycji programu "Postaw na milion". Wezmą w nim udział Szymon i Jarosław Świątek z Sobolewa na Mazowszu - syn i ojciec, przyjaciele Jakub Ostrowski i Michał Chmielewski oraz rodzeństwo - Oliwia i Karol Orenkiewicz.

📢 Czas pozjadać zapasy żywności. Jak to robić z głową?

Niektórzy z nas posiadają w domu zapasy żywności, które wkrótce trzeba będzie zużyć. Inni lubią zajadać stres i nudę słodyczami oraz słonymi przekąskami. Jeszcze kolejni siedzą w domu i niewiele się ruszają. Wreszcie spora część z nas ma zapasy, lubi sobie podjeść i nie wychodzi z domu. Co począć, aby jeść smacznie, zdrowo, nie utyć, nie marnować i jeszcze zadbać o swoją odporność? Jest to trudne, ale do zrobienia.

📢 Złodziej ukradł alkohol w Grójcu za niemal 20 tysięcy złotych, złapała go policja

Grójeccy policjanci zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży w jednym z grójeckich supermarketów. 28-latek omijał sklepowe kasy wychodząc z alkoholem. Działając w ten sposób ukradł artykuły o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych.

📢 Koronawirus uderza w branżę motoryzacyjną na całym świecie

Koronawirus uderza z niezwykłą siłą w gospodarkę. Trwa kryzys w różnych branżach. Podobnie jest z motoryzacją. Producenci zawieszają pracę fabryk, a zachodnie media piszą, że podobna sytuacja miała miejsce w latach 40. ubiegłego wieku, gdy fabryki przestawiały się z produkcji samochodów na wytwarzanie broni. Obecnie w Stanach Zjednoczonych trwają rozmowy producentów aut o możliwości rozpoczęcia produkcji respiratorów dla osób zakażonych koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w branży motoryzacyjnej?

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto