Szlaki nordic walking w okolicy Grójca
Razem z Traseo przygotowaliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 33 km od Grójca. Zobacz, czy szlak polecany przez kogoś innego jest dobra również dla Ciebie.
Zanim wyjdziesz, upewnij się, jaka będzie pogoda w Grójcu.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Spacer w Komorowie.
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 8,34 km
- Czas trwania marszu: 2 godz. i 28 min.
- Przewyższenia: 43 m
- Suma podejść: 87 m
- Suma zejść: 44 m
Fotoimpresje poleca trasę mieszkańcom Grójca
Krótki spacer po podwarszawskim Komorowie, po drodze kilka miejsc pamięci, śpiew ptaków i cisza o którą w Warszawie tak trudno.
Przechodziłem obok miejsca w którym tuz po powstaniu pochowany był Aleksander Janowski. Założyciel Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, kilka kroków dalej jest mogiła Powstańców. Byłem tez przy domu w którym mieszkał kapitan Stanisław Karol Doruchowski. Adiutant gen. Bora Komorowskiego.
Nawiguj
Czy będzie dobra pogoda do marszu?
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Dolnosląska Droga św. Jakuba: Głogów – Jakubów – Lubań – Zgorzelec
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 160,96 km
- Czas trwania marszu: 53 godz. i 39 min.
- Przewyższenia: 231 m
- Suma podejść: 1 555 m
- Suma zejść: 1 407 m
Trasę nordic walking mieszkańcom Grójca poleca SPDSJ
Już w czasach rzymskich powstawały szlaki handlowe łączące południe Europy z wybrzeżem Bałtyku. Nazywane są one „Bursztynowym Szlakiem”, jakkolwiek szlaków tych w rzeczywistości było kilka. Nabrały one nowego znaczenia w wieku X, kiedy to zaczęły tworzyć się zalążki dzisiejszych państw Europy Środkowej. Szczególnie ważne okazały się drogi łączące Czechy przez Śląsk i Łużyce z Wielkopolską. To właśnie tędy dotarła do Polski kultura łacińska, chrześcijaństwo, przybyła Dąbrówka, a później św. Wojciech. Można więc powiedzieć, że szlaki między Gnieznem i Poznaniem a Pragą stanowiły nasze „drzwi do Europy”. Drogami tymi wędrowali nie tylko dyplomaci, ale nade wszystko kupcy, rzemieślnicy, rycerze, pielgrzymi – ludzie, którzy przez wieki kształtowali oblicze tej ziemi.
Dolnośląska Droga św. Jakuba próbuje odtworzyć szlak, który został w roku 1563 wymieniony przez Jörga Gaila z Augsburga jako jeden z trzech szlaków pątniczych łączących Polskę z resztą Europy. Wiódł on przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę.