Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking do 33 km od Grójca. Urokliwe ścieżki na weekend 20 - 21 kwietnia

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz nowych tras do nordic walking w okolicy Grójca? We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie garść propozycji na ten tydzień. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by znaleźć swoje tempo. Oto nasze propozycje, gdzie można się wybrać z Grójca na nordic walking. W tym tygodniu wybraliśmy trasy w odległości do 33 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, czy wszystko było zgodne z opisem.

Spis treści

Trasy nordic walking w okolicy Grójca

We współpracy z Traseo wybraliśmy 3 szlaki nordic walking oddalone maksymalnie o 33 km od Grójca. Sprawdź, czy trasa polecana przez kogoś innego jest ciekawa również dla Ciebie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź prognozę pogody dla Grójca.

W sobotę 20 kwietnia według prognozy pogody ma być 9°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 74%. W niedzielę 21 kwietnia zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 9°C w najcieplejszym momencie dnia. Nie powinno padać.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Зеленый маршрут «Яновское кольцо»

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 216,66 km
  • Czas trwania marszu: 72 godz. i 13 min.
  • Przewyższenia: 0 m
  • Suma podejść: 0 m
  • Suma zejść: 0 m

Amatorom nordic walking z Grójca trasę poleca GreenwaysBelarus

Ивановский район – интереснейшая территория, на которой имеется огромное количество памятников археологии, истории, культуры и этнографии. Здесь когда-то существовало древнейшее поселение, следы проживания человека прослеживаются со времен неолита. Особенностью региона в прежние времена было не только отсутствие городов, но также формирование крупных деревень (более тысячи жителей), которые, играя активную роль в развитии ремесел и торговли, получали статус местечек (Иваново, Вороцевичи, Лясковичи, Молодово, Мотоль, Ополь, Тышковичи). В ХVI веке Мотоль официально получил магдебургское право.
Зеленый маршрут может стартовать в Мотоле. Способ передвижения – пешеходный, велосипедный или комбинированный.
Деревня Мотоль – крупное старинное поселение сельского типа с населением более 4,5 тысяч. В местечке сохранились церковь второй половины ХIХ века, старинные здания разных типов (жилые дома, клети, гумна и др.), характерные в прошлом полесским местечкам с типичными конструктивными решениями и элементами архитектурного декора. В деревне эффективно функционирует Музей народного творчества, создан музей первого президента Израиля Хаима Вейцмана.
Затем туристы могут следовать в деревню Тышковичи или Молодово.
Одним из обязательных пунктов зеленого маршрута является районный центр Иваново.
Здесь туристы осматривают памятное место, связанное с именем святого А. Баболи ХVII века, Храм Покрова Пресвятой Богородицы, Крестовоздвиженский костел, памятник Наполеону Орде.

Координатор Зеленого маршрута «Яновское кольцо»:
Шурхай Александр, директор Центра Ивановского районного центра детско-юношеского туризма и краеведения
д. Огово, ул. Шоссейная, 4
Тел.: +375-1652-56516

Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Dolnosląska Droga św. Jakuba: Głogów – Jakubów – Lubań – Zgorzelec

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 160,96 km
  • Czas trwania marszu: 53 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 231 m
  • Suma podejść: 1 555 m
  • Suma zejść: 1 407 m

SPDSJ poleca trasę uprawiającym nordic walking z Grójca

Już w czasach rzymskich powstawały szlaki handlowe łączące południe Europy z wybrzeżem Bałtyku. Nazywane są one „Bursztynowym Szlakiem”, jakkolwiek szlaków tych w rzeczywistości było kilka. Nabrały one nowego znaczenia w wieku X, kiedy to zaczęły tworzyć się zalążki dzisiejszych państw Europy Środkowej. Szczególnie ważne okazały się drogi łączące Czechy przez Śląsk i Łużyce z Wielkopolską. To właśnie tędy dotarła do Polski kultura łacińska, chrześcijaństwo, przybyła Dąbrówka, a później św. Wojciech. Można więc powiedzieć, że szlaki między Gnieznem i Poznaniem a Pragą stanowiły nasze „drzwi do Europy”. Drogami tymi wędrowali nie tylko dyplomaci, ale nade wszystko kupcy, rzemieślnicy, rycerze, pielgrzymi – ludzie, którzy przez wieki kształtowali oblicze tej ziemi.

Dolnośląska Droga św. Jakuba próbuje odtworzyć szlak, który został w roku 1563 wymieniony przez Jörga Gaila z Augsburga jako jeden z trzech szlaków pątniczych łączących Polskę z resztą Europy. Wiódł on przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę.

Dolnośląska Droga św. Jakuba – pierwszy odtworzony odcinek – od lipca 2005 r. łączy Głogów, Jakubów, Grodowiec, Polkowice, Chocianów, Bolesławiec, Lubań i Zgorzelec. Latem 2006 dołączyła do niej Droga Wielkopolska (Gniezno – Murowana Goślina – Poznań – Lubiń – Leszno – Wschowa – Głogów), zaś wiosną 2008 otwarta została Droga Żytawska (Zgorzelec/Görlitz-Żytawa/Zittau- Český Dub-Stara Boleslav-Praga).
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ultramaraton Leśna Doba

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 12,91 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 17 min.
  • Przewyższenia: 27 m
  • Suma podejść: 124 m
  • Suma zejść: 124 m

Amatorom nordic walking z Grójca trasę poleca Trasy.gps

Ultramaraton Leśna Doba to 24-godzinne zawody, których pierwsza edycja odbędzie się w dniach 14-15 października 2017 roku. Trasa prowadzi po pętli o długości ok. 13 km, z czego 11 km to tereny leśno-polne (utwardzone ścieżki oraz dukty) i 2 km prowadzące wzdłuż drogi asfaltowej. Zwycięzcą ultramaratonu zostaje ta osoba, która w ciągu 24 godzin przebiegnie najwięcej kilometrów (liczy się czas dotarcia do ostatniego punktu kontrolnego).

Organizatorzy zapraszają zarówno biegaczy, jak i entuzjastów chodzenia z kijami, których liczna grupa jest już zapisana i będzie rywalizować w oddzielnej klasyfikacji. W Leśnej Dobie mogą wziąć udział osoby o różnym stopniu wytrenowania - zawody rozgrywane są w wymyślonej przez nich formule "ultra dla każdego", dzięki której w zawodach mogą także wziąć udział osoby debiutujące na dystansie ultra i pragnące sprawdzić granice swoich możliwości.

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking staje się coraz bardziej pupularny. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to nic innego, jak maszerowanie z odpowiednimi kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto