MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy gminy Grójec protestują przeciwko zmianie przebiegu obwodnicy Warszawy. Zablokowali krajową "50". Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Mieszkańcy Grójca protestują przeciwko obwodnicy Warszawy na terenie gminy.
Mieszkańcy Grójca protestują przeciwko obwodnicy Warszawy na terenie gminy. grojec24.net
W środę, 8 marca odbył się protest mieszkańców północnej części gminy Grójec. Sprzeciw był związany z niespodziewaną zmianą przebiegu obwodnicy Warszawy.

Mieszkańcy gminy Grójec protestują przeciwko zmianie przebiegu obwodnicy Warszawy

Mieszkańcy miejscowości Podole, Duży Dół, Lesznowola, Chudowola, Las Lesznowolski i Mirowice powiedzieli stanowcze NIE inwestycji związanej w budową obwodnicy Warszawy przez teren gminy Grójec. Protest odbył się na Rondzie Solidarności Wiejskiej w Grójcu, na drodze krajowej numer 50. Na miejscu pojawili się mieszkańcy z banerami. Droga była zablokowana, a policja kierowała kierowców objazdami.

Jako mieszkańcy Gminy Grójec zostaliśmy zaskoczeni zaproponowanymi wariantami Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, czyli A50 ponieważ jeszcze w 2019 GDDKiA stworzyło 4 warianty korytarzy drogowych i w żadnym z nich przebieg przez Gminę Grójec nie był brany pod uwagę (w każdym razie nie w tak dalekim obszarze na południe od granicy gmin Tarczyn/ Grójec). GDDKiA rozszerzyła korytarz o kilka kilometrów na południe bez żadnych konsultacji i poprowadziła wszystkie 3 warianty autostrady A50 przez tereny, które pierwotnie nie były brane pod uwagę i analizowane

mówi Marta Gos, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Lesznowoli i organizatorka protestu.

Zaplanowane na 8 marca w Grójcu spotkanie informacyjne przez GDDKiA zostało odwołane, podobnie jak spotkania w innych miejscowościach. Lokalna społeczność jest oburzona, że tak nagle utraciła możliwość bezpośredniego uzyskania dokładnych informacji na spotkaniu. Dodatkowo szczególnie zainteresowane sołectwa gminy Grójec (Podole, Duży Dół, Lesznowola, Chudowola, Las Lesznowolski i Mirowice) zostały postawione w sytuacji niekorzystnej z punktu widzenia przebiegu konsultacji, gdzie mimo braku spotkania i możliwego zadawania pytań są zobligowane do przesyłania opinii co do przebiegu wariantów w terminie do dnia 28 marca.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto