Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Licealiści w Grójca zwycięzcami ogólnopolskiego finału konkursu F1 in Schools. Niebawem wystąpią na światowym finale w Singapurze

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Na pierwszym miejscu uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu.
Na pierwszym miejscu uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu. Powiat Grójecki/LO Piotra Skargi w Grójcu/F1 in Schools Poland
W niedzielę, 14 maja odbyły się pierwsze w Polsce finały konkursu "F1 in Schools". Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza Piotra Skargi w Grójcu, który otrzymali wyróżnienie w aż trzech kategoriach.

Licealiści w Grójca zwycięzcami ogólnopolskiego finału konkursu F1 in Schools

Uczniowie z całego kraju zebrali się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, aby zmierzyć się w niezwykłej rywalizacji, prezentując swoje zapierające dech w piersiach modele bolidów F1, nad którymi pracowali przez wiele miesięcy. O tytuł walczyło 16 drużyn z całej Polski.

Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza Piotra Skargi w Grójcu w składzie: Mikołaj Cieślak, Bartosz Pietrzak, Marcin Malczewski, Jakub Winiarski oraz Piotr Kiliańczyk. Zdobyli pierwsze miejsca w trzech kategoriach: za najlepszy design i produkcję bolidu, przygotowanie bolidu do wyścigu oraz za najlepszy czas reakcji. To właśnie oni wystąpią na światowych finałach, które odbędą się we wrześniu w Singapurze.

- Kiedy pierwszy raz usłyszałem o projekcie, jakiego się podjęli, byłem prawdziwie podekscytowany i pełen uznania. Dziś cieszę się, że Gmina Grójec mogła wesprzeć tak inteligentnych, ambitnych i zdeterminowych uczniów, którzy nie zawahali się sięgnąć po ten sukces. Składam Wam najszczersze gratulacje oraz życzę dalszych osiągnięć, nie tylko w Singapurze! - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda.

F1 in Schools to globalna inicjatywa, której głównym celem jest promowanie nauk STEM (science, technology, engineering, maths) wśród młodzieży, wykorzystując wiedzę i wsparcie ekspertów Formuły. Od 1999 roku inicjatywa ta rozszerzyła się na 54 kraje na całym świecie. Wyzwanie polega na stworzeniu zespołu składającego się z 3-6 osób w wieku od 11 do 19 lat, zaprojektowaniu modelu bolidu, wykorzystaniu specjalnej obrabiarki do wykonania go z dostarczanej przez organizatorów kostki tworzywa zgodnie z precyzyjnymi wytycznymi technicznymi oraz przeprowadzeniu testów, a na koniec rywalizacji na specjalnie przygotowanym 20-metrowym torze.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto