Licealiści w Grójca zwycięzcami ogólnopolskiego finału konkursu F1 in Schools. Niebawem wystąpią na światowym finale w Singapurze

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Na pierwszym miejscu uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu.
Na pierwszym miejscu uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu. Powiat Grójecki/LO Piotra Skargi w Grójcu/F1 in Schools Poland
W niedzielę, 14 maja odbyły się pierwsze w Polsce finały konkursu "F1 in Schools". Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza Piotra Skargi w Grójcu, który otrzymali wyróżnienie w aż trzech kategoriach.

Licealiści w Grójca zwycięzcami ogólnopolskiego finału konkursu F1 in Schools

Uczniowie z całego kraju zebrali się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, aby zmierzyć się w niezwykłej rywalizacji, prezentując swoje zapierające dech w piersiach modele bolidów F1, nad którymi pracowali przez wiele miesięcy. O tytuł walczyło 16 drużyn z całej Polski.

Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza Piotra Skargi w Grójcu w składzie: Mikołaj Cieślak, Bartosz Pietrzak, Marcin Malczewski, Jakub Winiarski oraz Piotr Kiliańczyk. Zdobyli pierwsze miejsca w trzech kategoriach: za najlepszy design i produkcję bolidu, przygotowanie bolidu do wyścigu oraz za najlepszy czas reakcji. To właśnie oni wystąpią na światowych finałach, które odbędą się we wrześniu w Singapurze.

- Kiedy pierwszy raz usłyszałem o projekcie, jakiego się podjęli, byłem prawdziwie podekscytowany i pełen uznania. Dziś cieszę się, że Gmina Grójec mogła wesprzeć tak inteligentnych, ambitnych i zdeterminowych uczniów, którzy nie zawahali się sięgnąć po ten sukces. Składam Wam najszczersze gratulacje oraz życzę dalszych osiągnięć, nie tylko w Singapurze! - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda.

F1 in Schools to globalna inicjatywa, której głównym celem jest promowanie nauk STEM (science, technology, engineering, maths) wśród młodzieży, wykorzystując wiedzę i wsparcie ekspertów Formuły. Od 1999 roku inicjatywa ta rozszerzyła się na 54 kraje na całym świecie. Wyzwanie polega na stworzeniu zespołu składającego się z 3-6 osób w wieku od 11 do 19 lat, zaprojektowaniu modelu bolidu, wykorzystaniu specjalnej obrabiarki do wykonania go z dostarczanej przez organizatorów kostki tworzywa zgodnie z precyzyjnymi wytycznymi technicznymi oraz przeprowadzeniu testów, a na koniec rywalizacji na specjalnie przygotowanym 20-metrowym torze.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie