Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kto wyremontuje blok operacyjny w grójeckim szpitalu? Trzy firmy zainteresowane kontraktem

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Blok operacyjny w Powiatowym Centrum medycznym w Grójcu przejdzie kapitalny remont, będą nowe instalacje, tynki, podłogi. Zmieni się też nieco układ pomieszczeń.
Blok operacyjny w Powiatowym Centrum medycznym w Grójcu przejdzie kapitalny remont, będą nowe instalacje, tynki, podłogi. Zmieni się też nieco układ pomieszczeń. Starostwo Powiatowe w Grójcu
Do przetargu na remont bloku operacyjnego w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu oferty złożyły trzy firmy. Najtańsza opiewa na około 4,2 miliona złotych, a najdroższa na ponad 5,5 miliona złotych. Już wiadomo, że najkorzystniejsza oferta nie jest kompletna, firma ma dwa tygodnie na jej uzupełnienie. Jeśli to zrobi dostanie kontrakt. - Jeśli nie wybierzemy drugą z ofert - mówi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki.

Trzy firmy zainteresowane remontem bloku operacyjnego szpitala w Grójcu

Przetarg na przebudowę bloku operacyjnego Starostwo powiatowe w Grójcu ogłosiło 1 kwietnia. Na oferty czekało do środy 20 kwietnia. ofert złożyły trzy firmy. Najdrożej zaplanowane prace wyceniła firma Medmix z Radzymina, za prace chce około 5,5 miliona złotych. Oferta Korporacji Budowlanej Darko z Radomia opiewa na niewiele ponad 4,7 miliona złotych. A firma Arbud Investment z Radomia za wykonanie zadania chce około 4,2 miliona złotych.

Już wiadomo, że najtańsza z ofert wymaga uzupełnienia. Starostwo Powiatowe w Grójcu wezwało firmę do uzupełninia dokumentów. Ma na to 14 dni.

- Sprawdziliśmy oferty pod względem formalnym i musimy poczekać z rozstrzygnięciem przetargu. Jeśli firma, która złożyła najtańsza ofertę uzupełni dokumenty otrzyma zamówienie. Jeśli nie wybierzemy kolejną ofertę. Bardzo cieszy, że wszystkie są poniżej kwoty, jaką zaplanowaliśmy na tę inwestycję. Widząc co dzieje się na rynku budowlanym i jak wzrosły ceny baliśmy się, że będzie drożej niż zakładaliśmy. Chociaż przyznam, że zarezerwowaliśmy pieniądze z zapasem, żeby jak najszybciej rozstrzygnąć przetarg i rozpocząć prace

- mówi Krzysztof Ambroziak.

Obie firmy już wcześniej prowadził prace w grójeckim szpitalu. jedna z nich budowała nowy oddział ratunkowy, druga pracowała przy oddziale rehabilitacji.

Na przebudowę bloku operacyjnego w grójeckim szpitalu Starostwo Powiatowe pozyskało 5 milionów złotych dotacji z rządowego Polskiego Ładu. - Do tego dołożyliśmy wkład własny i zarezerwowaliśmy 6 250 000 złotych - wyjaśnia Krzysztof Ambroziak. - Pieniądze, które zostaną po rozstrzygnięciu przetargu na pewno zostaną wykorzystane. Już szykujemy remont oddziału wewnętrznego. poza tym, jak się planuje prace budowlane w tak dużym zakresie to trzeba być przygotowanym na dodatkowe wydatki, które mogą się pojawić w trakcie - dodaje starosta.

Przebudowa bloku operacyjnego w grójeckim szpitalu

Zakres prac planowanych w pomieszczeniach bloku operacyjnego jest potężny. Szykowana jest kapitalna przebudowa. Wymieniane mają być wszelkie instalacje wewnętrzne, w tym gazów medycznych. Będą nowe podłogi, tynki, drzwi. Zmieni się też układ pomieszczeń. Nowe mają być łazienki. Zadaniem wykonawcy będzie także montaż niektórych elementów wyposażenia montowanych „na stałe" i niezbędnych do późniejszego odbioru budowy. Chodzi na przykład o kolumny chirurgiczne i anestezjologiczne, czy lampy operacyjne. Wykonanie montażu sprzętu medycznego, wykonanie wszelkich połączeń sprzętu medycznego do wszystkich niezbędnych mediów potrzebnych do prawidłowej pracy.

Remont bloku jest planowany na około pięć miesięcy. Co w tym czasie z zabiegami? - Blok będzie wyłączony, ale część operacji będzie można wykonywać w innych pomieszczeniach szpitala. Mamy też drugi szpital powiatowy w Nowym mieście nad Pilicą, który ma blok operacyjny i będzie można tam przewozić pacjentów wymagających interwencji chirurgicznych. Bezpieczeństwo pacjentów będzie zapewnione - zapewnia Krzysztof Ambroziak.

Interna Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu też do remontu

W Starostwie Powiatowym trwają też ostatnie formalności przed ogłoszeniem przetargu na remont oddziału wewnętrznego w grójeckim szpitalu. Tam także planowana jest kapitalna przebudowa, wraz z wymianą instalacji, posadzek, tynkami, remontem łazienek.

- Oddział wewnętrzny składa się z dwóch części, jedna już została wyremontowana. W tym roku chcemy przeprowadzić prace w tej starej części - mówi Krzysztof Ambroziak.

Szpital ma też dokumentację przebudowy oddziału ginekologiczno - położniczego. Ale to już zadanie na później. - Jeśli tylko będzie możliwość pozyskania pieniędzy z zewnątrz będziemy o nie zabiegać. Chcielibyśmy złożyć ten projekt do kolejnej edycji Polskiego Ładu - wyjaśnia Krzysztof Ambroziak. - Do remontu mamy jeszcze także oddział neurologiczny. Jest co robić w szpitalu, przez lata nie było tam dużych remontów. A są one niezbędne, żeby być konkurencyjnym na rynku. Mamy blisko Warszawę, a tam szpitale są już w innym standardzie, pacjenci tam jeżdżą, żeby ich zatrzymać trzeba podnosić standard. Mamy już nowoczesny SOR, lądowisko dla śmigłowców. Udało się wyremontować dawną izbę przyjęć pod pracownię tomografii, ale jeszcze wiele zadań przed nami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto