Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestycja w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Grójcu rozpoczęta. Trwa budowa drogi i ścieżki rowerowej. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
Budowa drogi i ścieżki rowerowej w Grójcu.
Budowa drogi i ścieżki rowerowej w Grójcu. Dariusz Gwiazda/Facebook
Jedną z inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w Grójcu rozpoczęta. Powstanie nowa droga wraz ze ścieżką rowerową.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w latach 2019-2021 na budowę, rozbudowę lub modernizację 14 tysięcy kilometrów dróg samorządowych w Polsce zostało przeznaczone ponad 10 miliardów złotych. Łączna wartość pieniędzy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i dróg gminnych w 2022 roku to około 2,73 miliarda złotych. Samorządy z województwa mazowieckiego otrzymają przez całe rok 2022 dofinansowanie w kwocie ponad 300 milionów złotych, z czego tylko ponad 10 milionów do powiatu grójeckiego.

Jedną z inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest rozpoczęta już budowa łącznika od ulicy Zbyszewskiej do ulic Sienkiewicza, Konopnickiej i Słowackiego. To jedna z większych drogowych zadań inwestycyjnych ostatnich dwóch dekad. Wsparcie finansowe na inwestycję wynosi 2 865 480,34 złotych. W ramach zadania zostanie zbudowana nowa droga wraz ze ścieżką rowerową oraz siecią wodno-kanalizacyjną i energetyczną. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 12 000 000 zł. Wramach programu będą realizowane też inne inwestycje w regionie:

Gmina miejsko-wiejska Grójec otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 3 milionów złotych na budowę ulicy Wiatracznej - droga 14 wraz z niezbędną infrastrukturą na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Zbyszewskiej w Grójcu. Długość budowanego odcinka wynosi 0,599 kilometra. Kwota dofinansowania wynosi 60 % wysokości inwestycji - 2 865 480,34 złotych. Inwestycja zostanie zakończona w 2022 roku.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto