Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grójec otrzyma prawie trzy miliony złotych na budowę nowej ulicy w mieście. Sprawdź, co zostanie zrobione

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Burmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda (po prawej) podczas podpisania oficjalnej umowy o udzielenia dofinansowania na budowę ulicy Wiatracznej w Grójcu.
Burmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda (po prawej) podczas podpisania oficjalnej umowy o udzielenia dofinansowania na budowę ulicy Wiatracznej w Grójcu. Facebook/Dariusz Gwiazda
Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Dariusz Gwiazda podpisał umowę na dofinansowanie budowy ulicy Wiatracznej w Grójcu. Gmina otrzyma prawie trzy miliony złotych na realizację tej inwestycji.

Prawie trzy miliony złotych na budowę ulicy Wiatracznej w Grójcu

Oficjalna umowa w sprawie dofinansowania realizacji tego zadania została podpisana 5 października w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie z udziałem Wicewojewody Mazowieckiego, Sylwestra Dąbrowskiego.

Dotacja zostanie przekazana gminie Grójec w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dokładna kwota dofinansowania wynosi 2 865 480,34 złotych, czyli około 60 procent wszystkich kosztów realizacji. Cała inwestycja zamknie się w kwocie około 4 775 800 złotych.

Grójec rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. W ostatnim czasie powstawały nowe osiedla i domy jednorodzinne. W latach 2004-2020 o 12,63 % wzrosła liczba mieszkańców Grójca. Dzięki temu gmina sytuuje się na siódmym miejscu w Polsce pod względem korzystnych zmian demograficznych według najnowszego rankingu Magazynu „Wspólnota”.

Ulica Wiatraczna jest kolejną inwestycją w infrastrukturę drogową w tamtej części miasta. W tej okolicy coraz więcej mieszkańców decyduje się na zakup mieszkania czy też działki pod budowę domu. W poprzednich latach grójecki urząd zmodernizował całą ulicę Sienkiewicza, a w ubiegłym roku zakończyły się pracę związane z budową ulic Heweliusza i Śniadeckiego. Z początkiem roku odebrano także fragment drogi od ulicy Słowackiego do Wiatracznej. Na ulicy Wiatracznej powstaną nowe chodniki z oświetleniem i bezpiecznymi przejściami dla pieszych, ścieżki rowerowe, asfaltowa droga bez dziur i ubytków, komfortowy dojazd do posesji oraz kanalizacja deszczowa, chroniąca przed zalaniem. Takie właśnie rozwiązania już funkcjonują na części ulicy znajdującej się w sąsiedztwie Sienkiewicza, Konopnickiej i Zbyszewskiej.

- Budując ulicę Wiatraczną w Grójcu poprawimy bezpieczeństwo i komfort ważnej drogi na terenie naszego miasta. Pozyskiwanie środków zewnętrznych to mocna strona mojego zespołu. Dzięki skutecznym oraz wysoko ocenianym wnioskom realizujemy kolejne kluczowe inwestycje i utrzymujemy właściwe tempo rozwoju gminy

- napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grojec.naszemiasto.pl Nasze Miasto